Friday, September 19, 2014



Advertise with us

Friday Night Football: Scores, stats and more from Week 10

By Victoria Advocate
Nov. 8, 2012 at 5:08 a.m.


For the scores, statistics, videos, photos and stories from these games, go to Advosports.com.

We also hope you'll add your own photos and comments. Send your photos to share@advosports.net, or upload your photos directly from your desktop. We provide the stories, scores and stats -- you provide the spirit.

Here all the scores - plus stats, photos, highlights and more - from Friday night's action.



FOOTBALL

District 30-4A

Callallen 77, Victoria East 27 (Game story, stats, video, photos)

Gregory-Portland 56, Victoria West 41 (Game story, stats, video, photos)

Beeville 41, Tuloso-Midway 13

IN THE PLAYOFFS: Division I, Gregory Portland (3), Victoria East (4); Division II, Calhoun (1), Calallen (2)



District 23-4A

Richmond George Ranch 56, Bay City 19

IN THE PLAYOFFS: Division I, Angleton (1), Lamar Consolidated (4); Division II, Richmond Foster (2), Rosenberg Terry (3)



District 25-3A

El Campo 61, Columbus 32

IN THE PLAYOFFS: Division I, El Campo (1); Division II, Bellville (2), Wharton (3)



District 26-3A

Cuero 21, La Grange 13 (Game story, stats)

Yoakum 35, Giddings 14

Smithville 16, Gonzales 14

IN THE PLAYOFFS: Division I, La Grange (1); Division II, Yoakum (2), Cuero (3)



District 14-2A, Division I

Hallettsville 22, Hempstead 19

Edna 13, Rice Consolidated 12

Industrial 21, Palacios 19

IN THE PLAYOFFS: Hallettsville (1), Edna (2), Hempstead (3)



District 13-2A, Divsion II

East Bernard 49, Danbury 0

Boling 33, Tidehaven 19

IN THE PLAYOFFS: East Bernard (1), Hitchcock (2), Danbury (3)



District 14-2A, Division II

Lexington 21, Schulenburg 7

IN THE PLAYOFFS: Lexington (1), Blanco (2), Rogers (3)



District 15-2A, Division II

Karnes City 34, Dilley 0

Poth 40, Nixon-Smiley 0

Natalia 51, Bloomington 14

IN THE PLAYOFFS: Karnes City (1), Poth (2), Dilley (3)



District 16-2A, Division II

Refugio 84, Skidmore-Tynan 0

IN THE PLAYOFFS: Refugio (1), Banquete (2), Taft (3)



District 13-1A, Division I

Flatonia 24, Thrall 5

IN THE PLAYOFFS: Weimar (1), Thorndale (2), Holland (3)



District 15-1A, Division I

Shiner 42, Yorktown 0

Three Rivers 35, Ganado 28

IN THE PLAYOFFS: Shiner (1), Ganado (2), Three Rivers (3)



District 14-1A, Division II

Woodsboro 55, Louise 21

Falls City 46, Runge 0

IN THE PLAYOFFS: Falls City (1), Runge (2), Woodsboro (3)



TAPPS Div. II, District 3

St. Joseph 20, San Marcos Academy 7 (Game story, stats)



TAPPS Div. III, District 5

Hallettsville Sacred Heart 28, Shiner St. Paul 21 (Game story, stats)



Non-District

Van Vleck 29, Weimar 22

SHARE

Comments


THE LATEST

Powered By AdvocateDigitalMedia