2019 Varsity Cup Nominations By Sport
Football Volleyball
School Nominee School Nominee
Victoria East Jacob Leigh Victoria East Loren Escalona
Victoria West Jordan Fillmore Victoria West Lexi Morris
Refugio Ysidro Mascorro Refugio Heather Wineman
Calhoun Logan Evans Calhoun Krislyn Key
El Campo Lynn Osina El Campo Brin Rod
Bay City Marcus Edwards Bay City Hannah Cantu
Cuero Zach Banda Presenting Sponsor Cuero Ainsley Reeve
Yoakum Holden Lauer
detar healthcare system logo
Goliad Ashlyn Davis
Edna Austin Black Yoakum Jayla Morris
Hallettsville Jayce Bludau Edna Hannah Weinmann
Bloomington Corey Ledeay Hallettsville Hailey Cournoyer
Ganado Vincent Aguilar DeTar Healthcare System Bloomington Brianna Gonzles
Shiner Lane Nevlud Ganado Avery Sulak
Yorktown Dylan Sinast Shiner Kayla McCarthy
Woodsboro Ryan Speis Yorktown Robin Naranjo
Victoria Faith Timothy Cornwell Woodsboro Skylar Hall
Vanderbilt Industrial Zachary Kolodziejczyk Victoria Faith Maryha Castillo
Shiner St. Paul Cole Brown Shiner St. Paul DeLynn Pesek
Goliad Logan Bland
Boys Cross Country Girls Cross Country
School Nominee School Nominiee
Victoria East Bryce Tomasek Victoria East Hannah Tyler
Calhoun Daniel Sanchez Refugio Alanna DeLeon
Hallettsville Ryan Targac Calhoun Remingtin Parker
Bloomington Salomon Reyes Red Carpet Sponsor Bay City Victoria Marillo
Gandao Tyrin Brito
detar healthcare system logo
Goliad Ellie Albrecht
Victoria St. Joseph Nicholas Rodriguez Edna Bailey Kirk
Shiner St. Paul Lane Jackson Hallettsville Abigail Bludau
Bloomington Kayla Pinon
DeTar Healthcare System Ganado Frida Pedrero-Gutierrez
Shiner Lillian Egan
Yorktown Robin Naranjo
Victoria St. Joseph Kloe Cowan
Shiner St. Paul Hope Kapavik
El Campo Maddison Dewey
Boys Powerlifting Girls Powerlifting
School Nominee Reception Sponsor School Nominee
Victoria West Kadrian Gonzales
chick fil a logo
Victoria West Katelyn Olguin
Refugio Benji DeNava Refugio Jadelynne Lewis
Calhoun Leobardo Madera Calhoun Skyleigh Sears
Goliad Clayton Klekar Yorktown Robin Naranjo
Edna Tre Evans Edna Kansas Smith
Hallettsville Dylan Crye Hallettsville Brandy Moses
Bloomington Bradley Flores Chick-Fil-A Bloomington Serena DeAnda
Ganado Isaac Garza Ganado Kaelyn Aldridge
Victoria St. Joseph Sergio Calvo Victoria St. Joseph Bailee Burris
Boys Basketball Girls Basketball
School Nominee School Nominee
Victoria West Andew Shelton Victoria East Susie Hernandez
Refugio Colten Hesseltine Victoria West Jacqueline Hill
Calhoun Jaylen Stewart Refugio Mikaila Rosas
El Campo Will Swenson Calhoun Rebecca Barrera
Bay City Efrain Robles El Campo Natalia Terrell
Cuero Cade Pakebusch Bay City Diamond Harris
Goliad Bailey Huber Cuero Te'Era Johnson
Edna Javonte Seymore Goliad Kassidy Nicholson
Hallettsville Case Thigpen Edna Melani Guzman
Bloomington Clayton Janis Hallettsville Kauner Howell
Ganado Colton Teague Bloomington Eryka Hosey
Yorktown Dylan Sinast Ganado Kira Cardenas
Victoria Faith Isaiah Vasquez Yorktown Jasmin Davis
Shiner St. Paul Joseph Natal Woodsboro Autumn Havens
Victoria Faith Faith Kucera
Shiner St. Paul Trinity Garza
Baseball Softball
School Nominee School Nominee
Victoria East Joah Mendoza Victoria East Danielle Gomez
Victoria West Marco DiLeo Victoria West Christine Wenske
Refugio Robert Montalvo Refugio Christa Lara
El Campo Clay Jung El Campo Kinley Bubela
Goliad Lucas Proschko Cuero Maraya Guzman
Edna Reese Orsak Goliad Kassidy Nicholson
Hallettsville Rhett Trlicek Edna Elizabeth Alex
Bloomington Jeremy Hinojosa Hallettsville Rylee Trlicek
Ganado Ethan Guerro Bloomington Madison Flores
Shiner Collin Bunjnoch Ganado Molly Janssen
Yorktown Dylan Sinast Shiner Emily Cerny
Bay City Garrett Dobbs Woodsboro Ryann Rodriguez
Shiner St. Paul Riley Johnson
Boys Track & Field Girls Track & Field
School Nominee School Nominee
Victoria East Bryce Tomasek Victoria East Abby Barnett
Victoria West William Sciba Refugio Jai'lin King
Refugio Dhaireus Nobbie Calhoun Emme O'Donnell
Calhoun Will Grubert El Campo Breanna Perez
El Campo Philip Hundl Bay City Hannah Hernandez
Bay City Jonathan Smith Cuero Ibree Coe
Cuero Beau Fournet Goliad Ellie Albrecht
Goliad Rocky Morris Edna Raney Orask
Edna Javonte Seymore Ganado Alexcia Zikuhr
Bloomington Marcos Gonzalez Hallettsville Kauner Howell
Bloomington Tamera Hosey
Shiner Kayla McCarthy
Yorktown Jasmin Davis
Woodsboro Bella Coscetti
Victoria Faith Hannah Bazar
Shiner St. Paul Grace Irvin
Boys Soccer Girls Soccer
School Nominee School Nominee
Victoria West Jacob Vasquez, Jr. Victoria East Madisen Gay
El Campo Wesley Schulz Victoria West Vanessa Oubre
Calhoun Present May
Boys Golf Girls Golf
School Nominee School Nominee
Victoria West Jordan Hanes Victoria East Karsyn White
El Campo Will Swenson Victoria West Ansilee Stehling
Goliad Bailey Huber Calhoun Heather Glover
Bay City Avery Smith El Campo Darby Lutrick
Edna Austin Black Goliad Presley Bluhm
Ganado Dean Ramsey Bay City Makylee Reyna
Shiner Tyler Palmer Edna Laney Curlee
Woodsboro Braden Levick Ganado Annebelle Prove
Shiner St. Paul Walker Jackson Woosboro Mailee Shaw
Shiner St. Paul Bailey Blair
Hallettsville Kingsley Kahanek
Boys Tennis Girls Tennis
School Nominee School Nominee
Victoria East Dustin Holland Victoria East Sadie Duran
Victoria West Marcus Hermes Victoria West Corinne Hall
Refugio Jeffery Owens Refugio Angelica Tarrango
Calhoun Joshua Huang Calhoun Alex Pham
El Campo Blaine Cobb El Campo Kamryn Olivia Ermis
Bay City Matthew Ray Brooks Bay City Monica Mendoza
Goliad Michael Cosper Goliad Savannah Mozisek
Shiner St. Paul Lane Jackson Shiner St. Paul Christine Wagner
Boys Swimming Girls Swimming
School Nominee School Nominee
Bay City Hannah Silva
Hallettsville Callie Edmonds
Victoria Faith Isabel DeSanno
Cheerleading
varsity cup logo
Victoria West Kynleigh Jimenez
Refugio Chloe Boxell
El Campo Kiara Romo
Bay City Mallory Grimes
Ganado Avery Sulak