All-District Teams

Jan. 6, 2018 at 7:18 p.m.

Following are the Advocate area all-district teams selected by the coaches. *Denotes unanimous selection.

27-5A

MVP

Evrin Hawkins*, sr., Angleton

Offensive MVP

Tamerik Wiliams*, sr. Angleton

Defensive MVP

Cameron Valentine, sr., Richmond Foster

Utility Player of the Year

BJ Foster, sr., Angleton

Newcomer of the Year

Tyvon Hardrick, so., Victoria West

Coaching Staff of the Year

Angleton

First Team

Offense

Center: Johnathan Standzel*, jr., Angleton

Line: Chris Cassidy*, jr., Angleton Jacob Lantrip*, sr., Angleton; Leo Colom*, sr., Calhoun; Ruben Fatheree*, fr., Foster; Ethan Hartt*, sr., Lamar Consolidated; Mark Bentancur*, sr., Terry; Brycen Castillo, sr., Brycen Castillo

Tight End: Grant Applebaum, sr., Terry.

Wide Receiver: Cameron Dilworth*, sr., Angleton; Shadeed Ahmed, jr., Foster; William Fisher, sr., Lamar Consolidated; Derondre Moore, jr., Terry; Brandon Gonzales*, jr., Victoria West

Quarterback: Seth Cosme, jr., Angleton

Running Back: Tamerik Williams*, sr., Angleton; Marshal Batts, sr., Calhoun; Quinton Oliver, sr., Foster; Brandon Tumlinson, jr., Victoria East; Tyvon Hardrick, so., Victoria West

Kicker: Eduarado Rosales*, jr., Angleton

Defense

Line: Hezekiah Cotlong*, sr., Angleton; Chidozie Nwankwo*, so., Foster; Ivan Kuykendall, jr., Lamar Consolidated; Robert Alexander, sr., Terry

End: GianCarlo Diaz, sr., Angleton; Cameron Valentine*, sr., Foster; Mark Bentancur, sr., Terry; Blaine Harrison, sr., Victoria West

Linebacker: Sincere Jackson, sr., Angleton; Corey Addison, jr., Angleton; Michael Maves, sr., Foster

Cornerback: My'kell Ross, sr., Angleton; Will Swope, jr., Calhoun; Christian Young, sr., Foster

Strong Safety/Outside Linebacker: Marlin White, sr., Angleton; Christian Barillas, jr., Foster; Leandre Davis, jr., Terry

Safety: Jason Williams*, jr., Angleton; Malike Carruthers*, sr., Fosterl; Darius Allison*, Terry; Bryce Sitka*, so., Victoria West

Punter: Jack Traugott, sr., Victoria East.

Return specialist: Malik Curruthers, sr., Foster; Rolando Ruiz, sr., Victoria West

Second Team

Offense

Center: Trace Oldner, sr., Foster; Marshall Frazier, sr., Victoria West

Line: Colby Oliver, sr., Angleton; Trevor Matherson, Sr., Foster; Drake Staten, sr. Lamar Consolidated; Jonathon Jones, so., Lamar Consolidated; santiago Munoz III, jr., Terry; Marlin Johnson, sr., Terry; Tyler Neese, so. Victoria West

Tight End: Joshua Ellis, jr., Angleton; D'Ary Patton, so. Victoria East.

Wide Receiver: Cayden Hall, sr., Angleton; Travis White, sr., Foster; Carson Powell, sr., Lamar Consolidated; Keontae Richardson, jr. Terry; Jordan Fillmore, jr., Victoria West.

Quarterback: Will Brown, sr., Lamar Consolidated

Running Back: Jesse Lopez, sr., Calhoun; Alec Harris, sr., Foster; Deonte' Castleberry, jr., Lamar Consolidated

Kicker: Jack Traugott, sr., Victoria East

Defense

Line: Colton Williams, sr., Angleton; Miguel Valadez, jr., Calhoun; Robert Harbor, jr., Foster; AJ Harris, so., Lamar Consolidated

End: Danny Rogers, jr., Angleton; Jesse Herron, jr. Angleton; Carlos Pena, sr., Calhoun.

Linebacker: Cade Kveton, so., Calhoun; Malek Loring, sr. Lamar Consolidated; Chayce Grevey, sr., Victoria West

Cornerback: Brandon Gonzales, jr., Victoria West; Damon Shavers, jr., Terry; Chris Bowie, sr., Angleton

Strong Safety/Outside Linebacker: Khambron Wilson, sr., Angleton; Roman Punch, jr., Lamar Consolidated; Derrick Ray, sr., Terry

Safety: Ryan Shockency, sr., Lamar Consolidated; Khalen Leonard, sr., Lamar Consolidated; Jalen Moore, jr., Terry; Hagan McLarty, jr., Victoria West

Punter: Roman Punch, jr., Lamar Consolidated; Rhynhardt Mudde, sr., Victoria West

Return Specialist: Jason Williams, jr., Angleton; La'Trell Davis, so., Lamar Consolidated

12-4A, Division I

MVP

Ameer King, sr., Brazosport

Offensive MVP

Justin Eckhardt, sr., Sealy

Defensive MVP

Jose Mendoza, sr., El Campo

Newcomer of the Year

Kenny Hrncir, jr., Needville

Utility Player of the Year

Tyrek McNeese, sr., Sealy

Coaching Staff of the Year

El Campo

First Team

Offense

Quarterback: Dylan Davidson, jr., Bay City

Running Back: Ashton Stredick*, so., Needville; Nery Enriquez, sr., El Campo.

Wide Receiver: Jaden Collins*, sr., Bay City; Dylan Bercher*, sr., Needville; Jalen Johnson, sr., Brazosport; Draven Saldivar, sr., Brazosport; Jaylon Hill, sr., Stafford; Jared Kainer, sr., Sealy

Tight End: Reed Spenrath, sr., El Campo

Center: Jose Rodriguez, sr., Sealy

Line: Mason Pace*, sr., Needville; Steve Reyes, sr., Brazosport; Keaton Wiesnieski, sr., El Campo; Victor Meza, sr., El Campo; David McLaren, sr., Columbia; Beau Welch, sr., Sealy

Kicker: Nery Enriquez, sr., El Campo

Defense

Line: Josh Pamugo*, sr., Stafford; Luke Arias*, so., Columbia; Taylor Vaclavick*, sr., El Campo; Josh Garza, sr., El Campo; Daraell Preston, so., Brazosport; Will Ford, sr., Sealy

Inside Linebacker: Ken Savanah, jr., Stafford; Cale Legendre, sr., Needville; Francisco Murillo, sr., Sealy

Outside Linebacker: Ja'marick Parson*, sr., Brazosport; Reyden Svatek, sr., El Campo; Trevin Parson, jr., Columbia; Daniel Herrera, sr., Needville; Josh Scott, jr., Stafford

Secondary: Fabian Peoples*, sr., Brazosport; Desmon Allen, sr., Columbia; Clay Rawlings, sr., El Campo; Andrew Cardiel, sr., Needville

Punter: Kobe Jordan, jr., Stafford; Dylan Davidson, jr., Bay City

Second Team

Offense

Quarterback: Garrett Zaskoda, jr., Sealy.

Running Back: Keithan Taylor, sr., Columbia; Ivan Bolden, jr., Sealy

Wide Receiver: La'Darrion Florez, jr., Bay City; Andrew Cardiel, sr., Needville; Carlos Lara, so., Bay City; Clay Roberts, jr., Sealy.

Tight End: Julian Kay, sr., Columbia

Line: Adrian Lopez, sr., Brazosport; Fidel Rodriguez, sr., Bay City; Cole Riha, so., El Campo; Connor Williams, so., El Campo; Ethan George, jr., Stafford; Xavier Lott, so., Needville; Jacob Evanicky, so., Sealy

Kicker: Isaiah Waddy, sr., Brazosport

Defense

Line: Zach Dibala, sr., Needville; Zach Natt, jr., Stafford; Terence Boxie, sr., Stafford; John Barrientes, sr., Brazosport; Tran Harris, sr., Columbia; Derick Bollinger, jr., Sealy

Inside Linebacker: Adam Smith, sr., Bay City; Alce Herrera, sr., Columbia; Rusty Hackfield, sr., El Campo; Noah Nelson, sr., Stafford

Outside Linebacker: Hunter Clark, so., Sealy; Teveon Roberson, sr., Bay City; Jalen Robinson, sr., El Campo; El'shaddai Edwards, sr., Brazosport

Secondary: Matthew Lord, so., Sealy; Sheldon Burton, sr., Brazosport; Jonathon Higgins, sr., Columbia; Dabari Hawkins, so., Stafford

Punter: Karch Kaspar, sr., Columbia

15-4A, Division I

MVP

Zadock Dinkelmann, sr., Somerset

Offensive Player of the Year

Johnny Zamora, jr., Pleasanton

Defensive Player of the Year

Francis Sanchez, jr., Somerset

Offensive Newcomer of the Year

Hunter Hernandez, so., Somerset

Defensive Newcomers of the Year

Louis Arguijo, so., Pleasanton & Ty Halsay, so., La Vernia

Utility Players of the Year

Isaac Mendiola, sr., Pleasanton; Brian Beltran, jr., La Vernia; Seth Gomez, so., Beeville

Coaches of the Year

Sonny Detmar, Somerset & Steve Liska, Pleasanton

First Team

Offense

Quarterback: Clayton Chadwick*, jr., La Vernia

Running Back: Derrick Barnhardt, sr., La Vernia; Chase Rios, jr., Rockport-Fulton.

Fullback: J.P. Gonzalez, sr., Somerset; Brad Allen, sr., Rockport-Fulton

Wide Receiver: Dalton Hobbs, so., Pleasanton; Donyvan Givens, jr., Beeville; Isaiah Rivera, sr., Somerset; Ryan Rodriguez, jr., Somerset; Jordan Sandoval, sr., Beeville

Tight End: Adam Lamb, jr., Rockport-Fulton; Jared Camarillo, sr., Somerset.

Center: Eddie Moreno, sr., Somerset; Oscar Castillo, sr., Pleasanton

Guard: Mason Kotara, sr., La Vernia; Luke Michael, sr., Rockport-Fulton; Sebastian Ramirez, jr., Somerset

Tackle: Deandre Campbell, sr., Pleasanton; E.J. Valdez, sr., Beeville

Kicker: Guillermo Galindo, sr., Somerset; Victor Gutierrez, sr., Pleasanton

Defense

Tackle: Christian Patino, jr., Somerset; Hunter Norment, jr., Pleasanton; Tristan Netherland, jr., La Vernia; Trey Vaiz, sr., Robstown

End: Cameron Novak, sr., La Vernia; Gerrado Martinez, sr., Rockport-Fulton; Brandon Francisco, sr., Beeville; Ernest Cade, sr., Somerset

Inside Linebacker: Blake Rios, sr., Rockport-Fulton; Gilo Peralez, sr., Pleasanton; Hayden Johnson, sr., La Vernia

Outside Linebacker: Steven Mendiola, jr., Pleasanton; Easton Parrish, jr., La Vernia; Krys Palmer, sr., Pleasanton; John Reyes, jr., Robstown

Cornerback: Tristan Contreras, sr., Somerset; Nick Ramos, sr., Pleasanton; John Michael Kadrmas, jr., La Vernia.

Safety: Felix Del Rio, jr., Robstown; Jaylen Escamilla, sr., Pleasanton; Jordan Sandoval, sr., Beeville

Punter: Zach Scott, jr., La Vernia

Second Team

Offense

Quarterback: Justin Gomez, sr., Beeville

Running Back: Roger Villegas, sr., Somerset; Austin Renner, sr., Pleasanton; Diego Mendoza, so., La Vernia; Dominic Rodriguez, jr., Robstown; Joseph Cortez, jr., La Vernia

Fullback: D'Angelo Romero, so., Somerset

Wide Receiver: Dayne Preston, sr., La Vernia; Justin Bogaards, sr., Rockport-Fulton; Gabriel Carranco, so., Beeville; Larry Sanchez, sr., Robstown; Jordan Bosquez, sr., Pleasanton

Tight End: Dolton Corpus, sr., Beeville; Zeke Vasquez, so., Robstown

Center: Evan Mieth, jr., Rockport-Fulton.

Guard: Isaiah Reyna, sr., Somerset; Cooper Kashinski, sr., Rockport-Fulton; Victor Anguino, sr., Pleasanton

Tackle: Panda Ngo, jr., Rockport-Fulton; Jacob Perez, sr., Beeville; Lance Kruse, jr., La Vernia; Ethan Dreyer, jr., Rockport-Fulton; Brandon Romero, sr., Somerset.

Kicker: Hector Elizondo, sr., Rockport-Fulton

Defense

Tackle: Hunter Jolley, sr., Rockport-Fulton; Pablo Salinas, so., Beeville; Christian Hunt, jr., Robstown; Trevor Trevino, sr., Somerset

End: Gabe Anguiano, sr., Pleasanton; John Davis, sr., Beeville; Taylor Bryce, sr., Somerset

Inside Linebacker: Rudy Cantu, sr., Robstown; Roy DeLeon, sr., Somerset; Juan Ramirez, sr., Pleasanton

Outside Linebacker: Omar Ortiz, sr., Somerset; Joel Etringer, jr., La Vernia; Ryan Hernandez, jr., Beeville; C.J. Cantu, jr., Rockport-Fulton

Cornerback: David Castillo, sr., Rockport-Fulton; Diego Gonzalez, jr., Somerset; Jordan Bosquez, sr., Pleasanton; Chris Johnson, jr., La Vernia

Safety: Andrew Vasquez, jr., Somerset; Zach Scott, jr., La Vernia; Travis Gomez, jr., Beeville; Julio Alvarez, sr., Somerset

Punter: Jared Camarillo, sr., Somerset

10-4A, Division II

MVP

Tavion Page, sr., Giddings

Offensive MVP

Domonique Chambers, sr., Caldwell

Defensive MVP

Colby Cox, sr., Gonzales

Lineman MVP

Juan Licea, sr., Gonzales.

Offensive Newcomer of the Year

Kion Hurd, fr., Columbus.

Defensive Newcomer of the Year

Michael Fox, so., Giddings.

Coaching Staff of the Year

Giddings

First Team

Offense

Quarterback: Zach Kirby*, sr., Smithville.

Running Back: Tyree Simcik*, so., Columbus; Kalub Carrizales*, sr., Gonzales; Nomar Rivera*, sr., Smithville; Brandon Mitschke*, sr., Giddings

Fullback: Dakarai Evans, sr., Columbus.

Wide Receiver: Jaylon Joiner*, jr., Giddings; Trevion McNeil*, sr., Gonzales; A.J. Grant, jr., La Grange; Kalob Jones, sr., Smithville

Tight End: Reed Walther*, sr., Giddings; Tyler Johnson*, jr., La Grange

Center: Kalob Barho*, sr., Smithville; Clayton Courtney, jr., Columbus

Guard: John David Royall*, sr., Caldwell; Nick Ramirez*, sr., Gonzales; D'Anthony Jackson*, jr., Giddings; David McRae*, jr., Smithville

Tackle: Jakob Schlemmer, sr., La Grange; Jayson Laake, sr., Smithville; Luis Tello, sr., Giddings; Nathan Balcar, sr., Caldwell; Tyrique Hancock, sr., Columbus

Defense

Tackle: Garrett Church*, fr., Caldwell; Tyrique Hancock*, sr., Columbus; JaQuan Thomas*, sr., Giddings; Trent Wilkerson*, jr., Gonzales

End: Richard Rogers*, sr, Giddings; Julian Carter*, sr., Columbus; Jared Esparza, jr., Gonzales

Inside Linebacker: Xavier Williams*, sr., Caldwell; Troy Pflughaupt*, sr., Columbus; Reed Walther*, sr., Giddings; Trenton Marshall*, sr., La Grange

Outside Linebacker: Travis James*, sr., Giddings; Corey Anzaldua*, sr., Gonzales; Miguel Ramirez*, jr., La Grange; Brice Drisdale*, jr., Smithville

Cornerback: Drew Villesca, sr., Giddings; Aaron Rocha, sr., Gonzales; Ryan Cooper, sr., La Grange

Safety: Jaylon Joiner*, jr., Giddings; Kenneth Cavit, jr., Gonzales; Earl MacIntyre, sr., Smithville

Special Teams

Kicker: Alan Orona, jr., La Grange

Punter: Alan Orona, jr., La Grange

Returner: Domonique Chambers*, sr., Caldwell; Damion Sewell, sr., Columbus

Second Team

Offense

Quarterback: Trent Stefka, jr., Caldwell; Garrett Rickman, sr., Gonzales

Running Back: Xavier Williams, sr., Caldwell; Brian Green, jr., Giddings; James Martinez, jr., Gonzales; Brice Drisdale, jr., Smithville

Fullback: Charles Sleeth, so., Caldwell

Wide Receiver: Weston Lilie, sr., Caldwell; Travis James, sr., Giddings; Hebert Cardona, jr., Gonzales

Tight End: Ty Jungman, jr., Caldwell; Alex Villa, jr., Gonzales

Center: Joshawa Petty, sr., Caldwell; Christopher Sifuentes, so., Giddings.

Guard: Ray Flores, sr., Caldwell; Isaac Rimes, jr., Giddings; Kolton Brod, so., Columbus; Christian Chavez, sr., Smithville

Tackle: Andrew Telg, sr., Caldwell; Mason Tyler, sr., Giddings; Brandon Carrizales, sr., Gonzales

Defense

Tackle: Charles Sleeth, so., Caldwell; Cody Cyr, jr., Smithville; Luis Tello, sr., Giddings.

End: Andrew Telg, sr., Caldwell; Tyler Johnson, jr., La Grange; Christopher Trevino, sr., Smithville; Dayne Schobel, jr., Columbus

Inside Linebacker: Brandon Mitschke, sr., Giddings; James Martinez, jr., Gonzales; Reece Kollaja, jr., La Grange

Outside Linebacker: Josh Burkhalter, sr., Caldwell; Nicolas Frischknecht, sr., Columbus; Luke Benignus, sr., Giddings

Cornerback: Jemarie White, jr., Caldwell; Damion Sewell, sr., Columbus; Trevion McNeil, sr., Gonzales; Kirt Hawkins, so., Smithville

Safety: Logan Knesek, so., Caldwell; Deviro Yanis, jr., La Grange; Kalob Jonas, sr., Smithville

Special Teams

Kicker: Mark Orocio, jr., Giddings

Punter: Troy Pflughaupt, sr., Columbus

Returner: Weston Lilie, sr., Caldwell; Trevion McNeil, sr., Gonzales

15-4A, Division II

MVP

Jordan Whittington, jr., Cuero

Offensive Player of the Year

Drew Riemenschneider, sr., Cuero

Defensive Players of the Year

Joshual Ellis, jr., Sweeny & John Rodriguez, sr., Cuero

Offensive Skill Player of the Year

Keiran Grant, jr., Cuero

Defensive Skill Player of the Year

Bryshaunt Williams, jr., Sweeny

Offensive Lineman of the Year

Cordell Cannon, sr., Sweeny

Defensive Lineman of the Year

Bradley Perez, sr., Cuero

Newcomer of the Year

Trayvon Brooks, so., Sweeny

First Team

Offense

Quarterback: Colt Gorman, sr., Sinton.

Running Back: Cameron Adams, jr., Sweeny; Tristan Canales, sr., Sinton

Fullback: Robert Eppard, jr, Ingleside.

Line: Marlin Johnson, jr., Ingleside; Josh Elliott, sr., Cuero; Caden Jander, jr., Cuero; Brady Byrd, jr., Sweeny; Christian Canchola, jr., Sweeny; Brandon Garcia, sr., Aransas Pass

Tight End: Jordan Farrow, sr., Sweeny.

Wide Receiver: Andrew McGowan, sr., Sinton; Ashton Callahan, sr., Sweeny; Clarence Branch, jr., Wharton; Jaden Williams, sr., Cuero

Returner: Nicolas Briggs, sr., Sweeny; Mark Burciaga, jr., Aransas Pass

Kicker: Juan Jurado, sr., Sweeny

Defense

Tackle: Omar Marks, jr., Wharton; Matthew Butler, sr., Aransas Pass; Stevie Cardenas, sr., Ingleside; Michael Willer, sr., Sweeny.

End: Banya Owen, sr., Aransas Pass; Johnny Whitehead, sr., Cuero; Daryl French, sr., Sinton

Inside Linebacker: Dayton Ball, jr., Cuero; Anthony Villarreal, sr., Sinton; Adrian Zapata, sr., Sweeny

Outside Linebacker: Joseph Ramirez, sr., Sinton; Aaron Mikel, sr., Sweeny; Claevon Patton, sr., Cuero

Secondary: Andrew McGowan, sr., Sinton; Keyanta Mack, sr., Cuero; Roy Pleasant, sr., Aransas Pass; Jordan Johnson, sr., Sweeny; Nicolas Briggs, sr., Sweeny

Punter: Travis Faix, sr., Wharton

Second Team

Offense

Quarterback: Mark Schumann, sr., Sweeny; Donovan Krushall, so., Wharton

Running Back: Weston Pope, so., Aransas Pass; Jame'son Rebector, so., Sweeny

Fullback: Quinton Martin, jr., Sweeny

Line: Cameron Williams, sr., Sweeny; Brant Boyette, sr., Wharton; Roland Rivas, jr., Aransas Pass; Cayden Craven, jr., Aransas Pass; Jorge Melgoza, sr., Cuero; Zach Rose, jr., Ingleside

Tight End: Johnny Whitehead, sr., Cuero

Wide Receiver: Jordan Martin, sr., Aransas Pass; Bralen Taylor, sr., Cuero; Tanner Burgess, sr., Ingleside; Colten Collier, sr., Sinton

Kicker: Colton Collier, sr., Sinton

Defense

Tackle: Trey Moore, jr., Cuero; Marlin Johnson, jr., Ingleside

End: Chris Garcia, jr., Sinton; Caleb Weaver, sr., Sweeny

Inside Linebacker: Christian Bess, jr., Sinton; Joseph Effenberger, jr., Sweeny

Outside Linebacker: Holden Haas, sr., Cuero; Kobe Craft, sr., Wharton; Freddie Bonner, jr., Sweeny

Secondary: Paiton Teall, sr., Ingleside; Blake Benavides, jr., Sweeny; Robert Hughes, so., Sinton; Alec Cancino, jr., Sinton; Brenden Burns, jr., Aransas Pass

Punter: Colt Gorman, sr., Sinton

14-3A, Division I

MVP

Jordan Moore, sr., Yoakum

Offensive MVP

Scooter Adams, sr., Hallettsville

Defensive MVP

Jaxon Reeves, sr., Hallettsville

Newcomer of the Year

Lane Linhart, so., Hallettsville

First Team

Offense

Quarterback: DJ Taylor, sr., Hallettsville; Zey'Vaunte Easton, sr., Van Vleck; Thomas Long, sr., Edna; Kolby Wilson, so., Palacios

Running Back: De'Mitri Monroe, jr., Van Vleck; Henry Enoch, sr., Yoakum; Amos Haynes, sr., Palacios; Kenny Haynes, jr., Edna; Dayton McCoy, jr., Edna; Ian Hargrove, so., Rice Consolidated

Receiver: Joshua Moore, sr., Yoakum; Jordon Brooks, sr., Hallettsville; Jackson Taylor, jr., Hallettsville; Ta'vion Johnson, sr., Rice Consolidated; Malik Mitchell, sr., Van Vleck

Tight End: Devin Chumchal, sr., Yoakum

Line: Silas Robinson, sr., Yoakum; Connor Brandt, jr., Yoakum; Joey Dominguez, jr., Yoakum; Gerrado Gonzales, sr., Yoakum; Zach Mertz, sr., Hallettsville; Cullen Mikes, sr., Hallettsville; Klayton Pavliska, sr., Hallettsville; Sam Smith, sr., Industrial; Ronnie Ellis, sr., Rice Consolidated; Tristan Wells, jr., Van Vleck; Wesley Boone, sr., Edna; Ricky Ramirez, sr., Edna

Returner: Daniel Bree, jr., Van Vleck

Kicker: Edward Hernandez, jr., Yoakum

Defense

Line: Jacob Jalomo, sr., Edna; Kobe Giles, so., Edna; Bryce Byars, jr., Yoakum; Trent McKee, sr., Yoakum; Tristan Wells, jr., Van Vleck; Dalton Ashcraft, jr., Van Vleck; Bryan Stovall, jr., Rice Consolidated; Cullen Mikes, sr., Hallettsville; Trace McAfee, sr., Hallettsville

Linebacker: Hunter Kvinta, sr., Yoakum; Denver Evans, sr., Yoakum; Tyler Williams, sr., Yoakum; Derek Buckalwe, so., Van Vleck; Adrian Flores, jr., Rice Consolidated; Blayne Moreland, so., Industrial; Jayce Bludau, jr., Hallettsville; Darian Harper, jr., Hallettsville; Austin Black, jr., Edna; Tristen Pruitt, sr., Edna; Wesley Boone, sr., Edna; Morgan Segovia, sr., Palacios

Secondary: Isaac Pope, sr., Yoakum; Terano Arkadie, sr., Yoakum; Malik Mitchell, sr., Van Vleck; Joshua Grounds, jr., Rice Consolidated; Scooter Adams, sr., Hallettsville; Jackson Taylor, jr., Hallettsville; Cameron Polk, so., Palacios

Punter: Thomas Long, sr., Edna

Second Team

Offense

Quarterback: Darren Gentry, jr., Rice Consolidated; Holden Lauer, jr., Yoakum; Hagen Garvin, jr., Yoakum

Running Back: Holden Alegria, sr., Edna; Mayson Arkadie, jr., Yoakum; Montreal Jones, jr., Yoakum

Reciever: Khorean Perry, sr., Van Vleck; Brandon Burnett, so., Van Vleck; Garrison Zeinert, jr., Rice Consolidated; Dalton Dieringer, sr., Hallettsville; Rhett Trlicek, jr. Hallettsville; Matthew Vreeland, sr., Hallettsville; Cole Ellison, sr., Palacios.

Tight End: Jesse Harvey, sr., Edna; Trevor Fikac, sr., Yoakum; Jaxon Reeves, sr., Hallettsville

Line: Irvin Boston, sr., Edna; Dalton Guevara, jr., Hallettsville; Hunter Flanagan, so., Hallettsville; Blaine Allen, so., Industrial; Adrian Flores, jr., Rice Consolidated; Derek Buckalew, so., Van Vleck; Dalton Ashcraft, jr., Van Vleck; Eric Ratley, jr., Yoakum; Jaedon Hinchliffe, jr., Palacios

Returner: Jordon Brooks, sr., Hallettsville

Defense

Line: Zach Mertz, sr., Hallettsville; Hunter Flanagan, sr., Hallettsville; Donte Cervantes, sr., Van Vleck; Jamarcus Enoch, sr., Yoakum; Kaleb Enoch, sr., Yoakum; Trey Smith, jr., Yoakum; Ivan Contreras, sr., Palacios; Justin Martinez, jr., Edna; Cody Graham, jr., Edna

Linebacker: Reid Henke, jr., Hallettsville; Jose De La Garza, sr., Rice Consolidated; Shawn Torres, jr., Rice Consolidated; Kobe Blackmon, sr., Van Vleck; Easton Brown, sr., Van Vleck; De'Mitri Monroe, jr., Van Vleck; John Thomas Kelley, sr., Yoakum; Moses Amaro-Cruz, fr., Palacios; Deion Callis, jr., Edna

Secondary: DJ Taylor, sr., Hallettsville; Rhett Trlicek, jr., Hallettsville; Jordon Brooks, sr., Hallettsville; Derrick Cann, jr., Industrial; Ian Hargrove, so., Rice Consolidated; Brandon Novosad, sr., Yoakum; Logan Long, so., Edna

Punter: Kolby Wilson, so., Palacios.

15-3A, Division I

MVP

Dontavian Clay*, jr., Goliad

MVP Offense

Rocky Morris*, jr., Goliad

MVP Defense

Devon Naylor*, sr., George West; Angel Hernandez*, jr., Goliad

Newcomer of the Year

Jarel Lilly*, fr., Jourdanton

Offensive Lineman of the Year:

Darren Encina, sr., Mathis

Offensive Back of the Year

Logan Bland*, jr., Goliad

Receiver of the Year

Trevor Parr, sr., Goliad

Defensive Lineman of the Year

Logan Bland, jr., Goliad

Linebacker of the Year

Hayden Reitz, jr., Goliad

Defensive Back of the Year

Lawson Henicke, sr., George West

Special Teams Player of the Year

Isidro Salinas, jr., Mathis

Coach of the Year

Bobby Nicholson*, Goliad

First Team

Offense

Center: Elian Consuegra, sr., Cotulla

Guard: Lorenzo Perez, sr., Mathis; Hayden Reitz, jr., Goliad

Tackle: Chris Banks, jr., Goliad; Ezekiel Palacios, sr., Goliad; Gilbert Niavez, sr., Cotulla; Ethan Bernal, jr., George West

Tight End: Conner Lyne, sr., George West; Weston Wimberly, sr., Goliad.

Outside Receiver: Colton Moore*, jr., George West; Ethan White*, jr., George West

Inside Receiver: Raul Saldivar, jr., Cotulla; Brenden Henicke, so., George West

Running Back: Jemarion Moore*, sr., Jourdanton; Alex Garza, sr., Cotulla

Fullback: Brandon Salinas*, sr., Mathis.

Quarterback: Dakota Wallek*, jr., George West

Utility: Phillip Guerra, sr., Jourdanton; Kord Northcutt, sr., Jourdanton

Kicker: Ethan White, jr., George West; Lee Ojeda, jr., Goliad

Defense

Tackle: Toby Medina, jr., Mathis; Elian Consuegra, sr., Cotulla; Saul Guerra, jr., George West; Chris Banks, jr., Goliad; Logan Huereca, jr., Jourdanton

End: Weston Wimberly, sr., Goliad; Isaac Velasquez, sr., Cotulla; Rigo Zamora, sr., Mathis; Riley Mumme, sr., George West

Inside Linebacker: Grant Garnett*, so., Goliad; Conner Lyne, sr., George West; David Ryan Perez, sr., Cotulla; Jesse Ledesma, jr., Jourdanton; Thomas Villarreal, so., Mathis

Outside Linebacker: Raul Saldivar*, jr., Cotulla; Jared Zuniga*, so., George West; Logan Moya*, sr., Goliad

Cornerback: Trevor Parr*, sr., Goliad; Isaac Gutierrez, so., Mathis; Colton Moore, jr., George West; Joseph Rodriguez, jr., George West; Sean Bisciano, jr., Jourdanton

Safety: Nathan Oliver, sr., Goliad; Malachi Romez, jr., Cotulla; Jacob Paiz, sr., Mathis

Utility: Cole Hobbs, sr., Goliad; Duran Garcia, jr., Cotulla

Punter: Ethan White, jr., George West; Joseph Hernandez, sr., Taft.

Second Team

Offense

Center: Logan Orr, jr., George West

Guard: Baldomero Ortega, jr., Cotulla; Joseph Martinez, sr., George West; Zach Bennett, sr., Jourdanton

Tackle: Manuel Castillo, sr., Jourdanton; Trey Swint, jr., George West; Justice Salazar, sr., Cotulla

Tight End: Rigo Zamora, sr., Mathis.

Outside Receiver: Rigo Zamora, sr., Mathis

Inside Receiver: Joseph Rodriguez, jr., George West; Shaun Justice, so., Goliad.

Running Backs: Isidro Salinas, jr., Mathis; Jimmy Miller, jr., George West; Carlos Vasquez, sr., Goliad; Joseph Hernandez, sr., Taft

Fullback: Isaac Ramos, sr., Jourdanton.

Quarterback: Malachi Romez, jr., Cotulla.

Defense

Tackle: Jacob Watkins, jr., George West; Gilbert Niavez, sr., Cotulla; Trent Ingram, sr., Goliad; Darren Encina, sr., Mathis

End: Justin Salazar, sr., Cotulla; Derek Jenschke, so., Jourdanton; Brandon Salinas, sr., Mathis; Adrian Funetes, sr., George West

Inside Linebacker: Miguel Galindo, jr., Jourdanton; Ramiro DeLeon, jr., Mathis; Carlos Vasquez, sr., Goliad; Giovanni Mendez, so., Cotulla; Shaun Saldivar, jr., Taft.

Outside Linebacker: Erin Leal, sr., Mathis; Brenden Henicke, so., George West; Colton Orr, so., George West; Jacob Rubio, jr., Goliad.

Cornerback: Shaun Justice, so., Goliad; Greg Flores, so., Cotulla; Payton Gonzales, fr., Jourdanton.

Safety: Gerald Reyes, jr., George West; Alex Nieto, sr., Taft; Cameron Morris, so., Goliad.

Punter: Angelo Cruz, sr., Cotulla.

14-3A, Division II

MVP

Jeffrey Williams, sr., Tidehaven

Offensive MVP

Vernon Jackson, sr., Boling

Defensive MVP

Will Anderson, sr., East Bernard

Newcomers of the Year

James White, fr., Danbury & James Carter, jr., Tidehaven

First Team

Offense

Quarterback: Bryce Galvan*, sr., Tidehaven

Running Back: Taihron Nichols*, sr., East Bernard; Locke Rowley*, sr., East Bernard; Deven Rodgers*, so., Boling; Lyndon Hardin*, sr., Brazos

Tight End: Darian Kemp*, sr., Tidehaven; Justin Bosse*, sr., East Bernard; Hunter Vykukal*, jr., Brazos

Wide Receiver: Daimon LaFrance*, sr., Brazos; Nick Gill*, sr., Danbury; Raymond Martinez*, sr., Bloomington; Alex Hernandez*, so., Tidehaven; Jared Brantly*, sr., East Bernard

Center: Jacob Galvez*, sr., Tidehaven; Jose Haro*, sr., Boling

Line: Garrett Korff*, jr., Tidehaven; Vincent Rodriguez*, jr., Boling; Sabby Muniz*, sr., East Bernard; Chris Rodriguez, sr., Tidehaven; Zac Denard, sr., Brazos

Kicker: Locke Rowley, sr., East Bernard

Defense

End: Logan Baird*, sr, East Bernard; Dakota Jackson, sr., Tidehaven; Jacob Bernal, sr., Boling

Tackle: Ryan Birchum*, sr., Tidehaven; Sabby Muniz*, sr., East Bernard; Richard Rodriguez*, jr., Boling

Inside Linebacker: Kamron Green*, jr., Tidehaven; Payton Peloquin*, jr., East Bernard; Cash Ricci-Ott*, sr., Boling; Cason Brown, sr., Schulenburg

Outside Linebacker: Jesse Rodriguez*, jr., Tidehaven; Daimon LaFrance*, sr., Brazos; Justin Bosse, jr., East Bernard; Victor Reina, sr., Boling

Secondary: Jacob Galvan*, sr., Tidehaven; Luke Demny*, jr., Brazos; Taihron Nichols, sr., East Bernard; Alec Valenta, sr., Boling

Punter: Louis Lukasheay, jr., Danbury

Utility: Jacob Galvan, sr., Tidehaven; Layton Swoboda, sr., East Bernard; Nick Dube, sr., Boling; Jaeden Ward, jr., Brazos; Jase Hollas, sr., Schulenburg; Cade Marquez, sr., Danbury; Marcos Gonzalez, jr., Bloomington

Second Team

Offense

Quarterback: Luke Demny, jr., Brazos.

Running Back: DeLeon Perkins, sr., East Bernard; Jackson Manning, jr., Boling; Keaton Morales, sr., Danbury

Tight End: Colton Mayo, sr., Brazos; Andrew Martinez, jr., Bloomington

Wide Receiver: Branson Vrazel, jr., Danbury; Luis Mares, sr., Boling; Flo Combie, sr., Brazos; Jaylin Vela, so., Brazos

Center: Wade Hunter, sr., East Bernard; Yoqsam Orea, sr., Brazos

Line: Mason Vasut, jr., East Bernard; Cory Leday, jr., Bloomington; Jared Fuechec, sr., East Bernard; Robert Sanchez, sr., Boling; Juan Reyna, sr., Schulenburg; Matthew Alexander, sr., Danbury; Dakota Jackson, sr., Tidehaven

Kicker: Gilbert Charles, sr., Tidehaven

Defense

End: Colby Swift, sr., Tidehaven; Collin Schraven, sr., Danbury; Colton Mayo, sr., Brazos

Tackle: Cade Galvan, jr., Tidehaven; Ryan Hlavinka, jr., East Bernard

Inside Linebacker: Jared Fuechec, sr., East Bernard; Xavier Jimenez, sr., Boling; Kodi Hodges, sr., Brazos; Bobby Brune, sr., Tidehaven

Outside Linebacker: Andrew Martinez, jr., Bloomington; Hunter Schulz, jr., Schulenburg; Larry Strebeck, jr., Danbury; Darian Kemp, sr., Tidehaven; Deven Rodgers, so., Boling

Secondary: Brandon Rozner, sr., Tidehaven; Branson Vrazel, jr., Danbury; Gordo Moreno, jr., Tidehaven; Jared Brantley, sr., East Bernard; Luis Mares, sr., Boling; Flo Combie, sr., Brazos

Punter: Jatorien Travis, sr., Tidehaven

15-3A, Division II

MVP

Luke Cantu, sr., Poth

Offensive MVP

Ray Rizo, sr., Natalia

Defensive Co-MVPs

Cole Harris, sr., Poth & Caden Fregia, sr., Natalia

Newcomer of the Year

Cooper Conn, fr., Poth

Special Teams MVP

Acie Jauer, sr., Karnes City

First Team

Offense

Line: Kyle Zaiontz, sr., Poth; Sean Allen, jr., Poth; Evan Cochran, sr., Poth; Oscar Ramirez, sr., Natalia; Peter Billalobos, sr., Natalia; Skylar Thompson, sr., Stockdale; Cooper Hurt, sr., Dilley; Donovan Sambrano, sr., Dilley; Kase Clark, sr., Karnes City.

Tight End: Mark Ramon, sr., Poth; Bryce Scroggins, sr., Stockdale

Wide Receiver: Cole Harris, sr., Poth; Heath Dunn, sr., Poth; Jeremiah Castro, jr., Natalia; Thomas Burrier, sr., Stockdale

Quarterback: Dustin Richardson, sr., Natalia; Colby Newman, sr., Nixon-Smiley

Running Back: Caden Fregia, sr., Natalia; Kaden Crouch, sr., Stockdale; Enrique Garza, jr., Dilley; Rayden Cordaway, sr., Karnes City

Defense

Line: Mark Ramon, sr., Poth; Kameron Frias, sr., Natalia; Matthew Manka, so., Natalia; Skylar Thompson, sr., Stockdale; Donovan Sambrano, sr., Dilley; Kase Clark, sr., Karnes City

Linebacker: Evan Cochran, sr., Poth; Jhett George, jr., Poth; Braden Loeffler, jr., Poth; Isaiah Gomez, sr., Natalia; Demetre Perez, jr., Natalia; Noah Bland, sr., Stockdale; Marcus Almeida, sr., Stockdale; Enrique Garza, jr., Dilley; Anthony Aranda, jr., Dilley; Brent Gisler, sr., Karnes City

Secondary: Jacob Alexander, jr., Poth; Blake Moody, so., Poth; Manuel Padilla, jr., Natalia; Thomas Burrier, sr., Stockdale; Colby Newman, sr., Nixon-Smiley

Second Team

Offense

Line: Cade Schwandner, sr., Poth; Trevor Moczygemba, sr., Poth; Blake Pruski, jr., Poth; Victor Cruz, sr., Natalia; Matt Billalobos, jr., Natalia; Chance Lamb, sr., Natalia; Jacob Hernandez, jr., Stockdale; Anthony Saavedra, so., Dilley; Channing Leal, sr., Karnes City

Wide Receiver: Diego Zapata, so., Natalia; Nikolai Patino, sr., Natalia; Trenton Jordan, sr., Stockdale; Diego Martinez, sr., Stockdale; Shiloh Guerra, so., Dilley

Quarterback: Matt Dunn, sr., Stockdale; Julian Cantu, jr., Dilley; Acie Jauer, sr., Karnes City

Running Back: Jhett George, jr., Poth; Samuel Moczygemba, sr., Poth; Daniel Rodriguez, sr., Nixon-Smiley

Defense

Line: Heath Dunn, sr., Poth; Kyle Zaiontz, sr., Poth; Sean Allen, jr., Poth; Michael Martinez, so., Natalia; Oscar Ramirez, sr., Natalia; Bryce Scroggins, sr., Stockdale; Ty Copeland, jr., Stockdale; Jacob Vaughan, sr., Stockdale; Chayse Rouse, sr., Dilley; Cooper Hurt, sr., Dilley; Channing Leal, sr., Karnes City; Devahn Conover, sr., Karnes City; Elix Carillo, sr., Nixon-Smiley

Linebacker: Isaac Gonzales, jr., Poth; Dane Dylla, so., Poth; Gavin Fouch, jr., Stockdale

Secondary: A.B Cortina, sr., Poth; Ryan Juarez, jr., Natalia; Diego Zapata, so., Natalia; Matthew Contreras, jr., Natalia; Taylor Autrey, jr., Dilley

15-2A, Division I

MVP

Armonie Brown*, jr., Refugio

Offensive Player of the Year

Jared Kelley*, so., Refugio

Defensive Player of the Year

Jamel LaFond*, sr., Refugio

Newcomer of the Year

Donyai Taylor, so., Shiner

Coaching Staff of the Year

Refugio

First Team

Offense

Quarterback: Jayden Webb, sr., Yorktown.

Running Back: Daryon Ramirez, sr., Refugio; Collin Bujnoch, jr., Shiner; Colton Christian, sr., Weimar; Brian Metting, sr., Yorktown

Wide Receiver: Oscar Hinjojosa, so., Kenedy; Ja-Mel Wade, sr., Yorktown; Chris Moya, sr., Refugio; Trent Ross, sr., Refugio; Jake Tinsman, jr., Refugio

Utility: Vicente Cabrera, so., Weimar; Mason Williams, sr., Yorktown; Ethan Guerra, so., Ganado; Trevor Ross, jr., Refugio; George DeLosSantos, so., Kenedy; Lane Nevlud, jr., Shiner

Tight End: Cole Jalufka, sr., Shiner; Cole Patek, so., Shiner; Corey Pargmann, so., Yorktown

Center: Cody Rainosek, jr., Shiner; Cipi Solis, sr., Refugio

Guard: Jadan Thomas, sr., Weimar; Coy Boehm, jr., Yorktown; Ben Ramsey, sr., Ganado; Trey Upton, sr., Refugio; Michael Rodriquez, jr., Shiner

Tackle: Nathan London, sr., Yorktown; S.L. Lewis, sr., Shiner; Alfredo Villarreal, sr., Refugio; Nick Kloesel, sr., Weimar

Kicker: Diego Gonzales, jr., Refugio; Erik Arvizo, sr., Weimar

Defense

Tackle: Chris Reyes, jr., Shiner; Kason Landman, jr., Shiner; Jordan Garza, so., Weimar; Trey Upton, sr., Refugio; Dareon Wills, so., Refugio

End: S.L. Lewis, sr., Shiner; Michael Rodriquez, jr., Shiner; Corey Pargmann, so., Yorktown; Nathan London, sr., Yorktown

Outside Linebacker: Jacoby Avery, sr., Refugio; Collin Bujnoch, jr., Shiner; Cole Jalufka, sr., Shiner; Mason Williams, sr., Yorktown

Inside Linebacker: Lane Nevlud, jr., Shiner; Brian Metting, sr., Yorktown; Jesse Gonzales, sr., Yorktown; Ysidro Mascorro, so., Refugio; Sylvester Henderson, sr., Refugio

Cornerback: Ja-Mel Wade, sr., Yorktown; Prentiss Jones, sr., Refugio; Chris Moya, sr., Refugio

Safety: Trent Ross, sr., Refugio; Dylan Sinast, jr., Yorktown; Jayden Webb, sr., Yorktown; Clay Barton, jr., Weimar

Punter: Cole Jalufka, sr., Shiner

Second Team

Offense

Quarterback: Tyler Mikes, jr., Shiner

Running Back: Ysidro Mascorro, so., Refugio; Jacob Cowan, sr., Shiner; Damien Brown, jr., Weimar; Dylan Sinast, jr., Yorktown

Wide Receiver: Erik Arvizu, sr., Weimar; Ryan Zuniga, sr., Yorktown; Louis Olvera, so., Ganado; Donavon Bailey, sr., Refugio; Alberto Ramirez Jr., sr., Kenedy

Tight End: Matt Castillo, sr., Refugio; Vicente Cabrera, so., Weimar; Dane Webb, fr., Yorktown

Center: Devin Leister, so., Yorktown; Colton Teague, so., Ganado; Justin Connell, so., Kenedy

Guard: Joe Flores, sr., Yorktown; Miguel Hernandez, jr., Ganado; Ivan Tagle, sr., Refugio; Genaro Casas, jr., Weimar

Tackle: Danny Amaro, jr., Weimar; Martin Munoz, jr., Yorktown; Brendan Yoakum, jr., Shiner; Fernando Pacheco, sr., Ganado

Kicker: Cole Jalufka, sr., Shiner; Fernando Rubio, so., Ganado

Defense

Tackle: Martin Munoz, jr., Yorktown; Ben Ramsey, sr, Ganado; Matt Castillo, sr., Refugio; Justin Connell. so., Kenedy

End: Fernando Pacheco, sr., Gando; Nahuel Felix, fr., Kenedy

Outside Linebacker: Kaleb Wright, jr., Refugio; Carter Helmcamp, sr., Weimar; Ryan Zuniga, sr., Yorktown; Adrian Mata, so., Ganado

Inside Linebacker: Damien Brown, jr., Weimar; Colton Teague, so., Ganado; Caleb Sotelo, sr., Kenedy

Cornerback: Oscar Hinojosa, jr., Kenedy; Israel Reyes, fr., Kenedy; Dustin Petras, sr., Shiner; Tyler Palmer, fr., Shiner

Safety: Joel Moore, jr., Weimar; Louise Olvera, so., Ganado; J'Ren Salais, fr., Kenedy

Punter: Dylan Sinast, jr., Yorktown

15-2A, Division II

MVP

Keyshawn Johnson, jr., Falls City

Offensive MVP

Andrew Malcolm, sr., Falls City

Defensive MVP

Dillon Moczygemba, sr., Falls City

Newcomer of the Year

Brady Lyssy, so., Falls City

First Team

Offense

Quarterback: Colin Gonzales, jr., Louise.

Hybrid: Lucas Herrera, sr., Flatonia

Running Back: Kyler Marek, jr., Louise; John Hodge, Pettus, Cameron Orduna, Charlotte

Fullback: Keanu Garza, jr., Runge

Tight End: Tyler Gonzales, sr., Falls City; Seth Janak, sr., Flatonia

Wide Receiver: Justin Torres, jr., Runge; Dillon Dziuk, sr., Falls City; Cory Dziuk, jr., Falls City; Kristian Munoz, jr., Louise; Jarrat Salazar, Charlotte

Center: Trace Labus, sr., Falls City

Guard: J.J. Pruski, jr., Falls City; Mckade Hartman, so., Falls City; Jaden Esparza, sr., Runge

Tackle: Kevin Jendrusch, so., Falls City; Cameron Becker, so., Flatonia; Duran Vasquez, so., Louise; Michael Trevino, Pettus

Kicker: Aaron Cardenas, jr., Louise

Defense

Tackle/Nose: Tay Yanta, so., Falls City; Nathan Brodsky, sr., Falls City; Edward Houston, jr., Flatonia; Jaden Esparza, sr., Runge

End: Ian Ramirez, sr., Runge; Duran Vasquez, so., Louise; Aaron Cardenas, jr., Louise

Hybrid: Justice Guerrero, jr., Runge; Tyler Gonzales, sr., Falls City

Inside Linebacker: Dylan Hernandez, sr., Runge; Christian Estrada, Charlotte; Seth Janak, sr., Flatonia; Kevin Jendrusch, so., Falls City

Outside Linebacker: Darin Rios, jr., Runge; Derrick Gonzales, jr., Falls City; Adolfo Torres, sr., Louise

Cornerback: Dillon Dziuk, sr., Falls City; Jarret Salazar, Charlotte

Safety: Christian Pina, jr., Runge; Andrew Malcolm, sr., Falls City; Colin Gonzales, jr., Louise

Punter: Keanu Garza, jr., Runge

Second Team

Offense

Quarterback: Neil Huskey, Pettus

Hybrid: Juan Netro, so., Flatonia

Running Back: Justin Guerrero, jr., Runge; Dakory Willis, so., Flatonia

Fullback: Christian Estrada, Charlotte

Tight End: Derrick Gonzales, jr., Falls City; Aaron Cardenas, jr., Louise

Wide Receiver: Christian Pina, jr., Runge; Josiah DeLosSantos, sr., Runge; Rodgeric Schooler, Louise; Mark Gaton, Charlotte

Center: Danny Williams, so., Louise

Guard: Robert Martinez, sr., Louise; Ian Ramirez, sr., Runge; William Ackermann, jr., Flatonia

Tackle: Randy Martinez, Charlotte

Kicker: Neil Huskey, Pettus

Defense

Tackle/Nose: Damien Cruz, Charlotte; Robert Martinez, Louise, sr.; Eli Martinez, Pettus; Keanu Garza, jr., Runge

End: Randy Martinez, Charlotte; Colby Sekula, jr., Falls City; Giovanni Aguillon, fr., Flatonia; Michael Trevino, Pettus

Inside Linebacker: Juan Netro, so., Flatonia; Isaiah Montes, sr., Louise; Joseph Prieto, Pettus

Outside Linebacker: Kyler Marek, jr., Louise; Tyler Brodsky, sr., Falls City

Cornerback: Isaiah Gomez, Charlotte; Brady Lyssy, so., Falls City; Enrique Manzano, jr., Flatonia; Robert Montes, so., Louise

Safety: Matthew Rios, so., Runge; Mark Gaton, Charlotte; Neil Huskey, Pettus

Punter: Enrique Manzano, jr., Flatonia

16-2A, Division II

MVPs

Gabriel Castillo, sr., Riviera & Ti Beall, sr., Woodsboro

Offensive MVP

Angel Cuellar*, sr., Riviera

Defensive MVP

Pedro Salazar, sr., Bruni

Newcomer of the Year

Raul Flores*, so., Woodsboro

First Team

Offense

Quarterback: Kalob Jochetz*, jr., Woodsboro

Running Back: John Vela*, jr., Bruni; Gus Bueno*, sr., Riviera; Jason Spears*, sr., Woodsboro

Inside Receiver: Joseph Perez, fr., Bruni; Alex Muery, sr., Riviera; Trent Payne, jr., Woodsboro; John Rodriguez, jr., Agua Dulce

Outside Receiver: Tyler Foster*, sr., Woodsboro; Chris Garza*, so., Agua Dulce; Jose Lopez*, jr., Bruni

Tight End: Christian Bumgarner, sr., Riviera

Line: Justin Ruiz*, sr., Bruni; Fischer Douglas*, sr., Riviera; Andy Murr*, sr., Riviera; Garrett Burns*, jr., Woodsboro; Brett Lopez, jr., Woodsboro; Jacob Reyes, sr., Benavides; Chris Johnson, sr., Bruni

Kicker: Jason Spears*, sr., Woodsboro

Defense

Line: Garrett Burns*, jr., Woodsboro; Justin Ruiz*, sr., Bruni; Brett Lopez, jr., Woodsboro; Jacob Reyes, sr., Benavides; Andy Murr, sr., Riviera

Inside Linebacker: Reynaldo Peralez*, so., Benavides; Jorge Briseno*, jr., Bruni; Christian Bumgarner*, sr., Riviera

Outside Linebacker: Kenny Guerra, jr., Benavides; Jesus Johnson, jr., Bruni; Gus Bueno, sr., Riviera; Jason Spears, sr., Woodsboro; Jacob Salinas, sr., Agua Dulce

Cornerback: Jacob Cantu*, jr., Bruni; Noah Garcia*, so., Riviera; Tyler Foster*, sr., Woodsboro

Safety: Angel Cuellar*, sr., Riviera; Alex Muery*, sr., Riviera; Colton Smith*, sr., Woodsboro; Jose Lopez*, jr., Bruni.

Punter: Randal Garza, jr., Agua Dulce

Second Team

Offense

Quarterback: Randal Garza, jr., Agua Dulce; Jacob Cantu, jr., Bruni

Running Back: Jacob Salinas, sr., Agua Dulce; Kenny Guerra, jr., Benavides

Inside Receiver: Jesus Mendoza, jr., Riviera; Hunter Rifenburgh, sr., Woodsboro

Outside Receiver: Israel Perez, so., Bruni; Esteban Garcia, so., Riviera; Julian Jimenez, so., Riviera

Tight End: Tanner Vanek, jr., Woodsboro.

Line: Joseph Moreno, fr., Riviera; Mark Paz, fr., Riviera; Jacob Saiz, sr., Woodsboro; Ruben Madera, jr., Agua Dulce; Mark Trevino, sr., Bruni

Defense

Line: Fischer Douglas, sr., Riviera; Jaren Ortiz, jr., Woodsboro; Ruben Madera, jr., Agua Dulce; Brian Alaniz, fr., Benavidez; Mark Trevino, sr., Bruni

Inside Linebacker: Roel Flores, jr., Woodsboro; John Rodriguez, jr., Agua Dulce; Jesse Munoz, sr., Benavides; Chris Johnson, sr., Bruni

Outside Linebacker: Adam Favella, fr., Bruni; Bryson Bull, jr., Riviera; Timothy Soto, so., Benavides

Cornerback: Joseph Perez, fr., Bruni; Jesus Trevino, sr., Riviera; Zion Anderson, jr., Woodsboro

Safety: Jacob Barton, so., Benavides; Zach Vasquez, sr., Woodsboro

Punter: Jose Lopez, jr., Bruni

TAPPS Div. II, District 4

First Team

Offense

Line: Victor Curne, sr., Houston Second Baptist; Brant Banks, jr., Houston Westbury Christian; Jared McDonald, sr., Sugar Land Fort Bend Christian; Logan Hall, sr., Second Baptist; Andrew Young, sr., Second Baptist

Quarterback: Tucker Yarbrough, so., Houston Lutheran South

Running Back: Ryan Mota, sr., Corpus Christi St. John Paul II; Uwem Okon, so., Westbury Christian; Beau Psencik, so., Lutheran South; Samuel Oelfke, jr., Second Baptist

Wide Receiver: Curtis Teichman, sr., Lutheran South; Ronald Nunnery, jr., Westbury Christian; Jayvon Hill, sr., Westbury Christian; Jordan Hill, sr., Lutheran South.

Tight End: Tyler Ondrusek, sr., Westbury Christian

Kicker: Isaiah Alonzo, sr., Westbury Christian

Athlete: Anthony MacKenzie, jr., Second Baptist

Defense

Line: Joseph Harper, jr., Westbury Christian; Christopher Hannon, sr., Second Baptist; Jordon Scott, jr., St. John Paul II; Logan Hall, sr., Second Baptist; Jared McDonald, sr., Fort Bend Christian.

Linebacker: Christian Harper, sr., Westbury Christian; Brady McConaty, sr., Westbury Christian; William Vick, jr., Second Baptist; Max Migl, sr., Fort Bend Christian; Sam Works, sr., St. John Paul II

Secondary: Jayvon Hill, sr., Westbury Christian; Grant Dore, jr., Second Baptist; Trey Mendoza, jr., St. John Paul II; Casey Hampton, jr., Westbury Christian; Ronald Nunnery, jr., Westbury Christian.

Punter: Sean Kerr, sr., Lutheran South.

Second Team

Offense

Line: Garett Leeson, sr., Westbury Christian; Aaron Casas, sr., Lutheran South; Alejandro Garcia, so., St. John Paul II; Kaine Lopez jr., Westbury Christian; Jacob Munoz, sr., St. John Paul II

Quarterback: William Vick, jr., Second Baptist

Running Back: Bryce Archer, sr., Fort Bend Christian; Drew McLeod, jr., Westbury Christian; Payton Terrell, jr., St. Joseph; Max Migl, sr., Fort Bend Christian

Wide Receiver: Trey Mendoza, jr., St. John Paul II; Hayden Wuensche, jr., St. Joseph; Grant Dore, jr., Second Baptist; Sean O'Brien, sr., Fort Bend Christian

Kicker: Sean Kerr, sr., Lutheran South

Athlete: Tyler Ondrusek, sr., Westbury Christian

Defense

Line: Charles Oliver, jr., Westbury Christian; Brant Banks, jr., Westbury Christian; Bret Galliford, jr., Lutheran South; Brigham Nelson, sr., St. Joseph; Tyler Ondrusek, sr., Westbury Christian

Linebacker: Izac Canchola, jr., St. Joseph; Samuel Oelfke, jr., Second Baptist; Owen Hill, sr., Lutheran South; Drew Decker, sr., Second Baptist; Ubong Okon, sr., Westbury Christian

Secondary: Ethan McDonald, sr., Lutheran South; Sean O'Brien, sr., Fort Bend Christian; Hayden Wuensche, jr., St. Joseph; Anthony McKenzie, jr., Second Baptist; Johnathan Gooden, so., Second Baptist

TAPPS Div. III, District 5

First Team

Offense

Line: Garrett Wauson, jr., Shiner St. Paul; Patrick Harris, sr., Schertz John Paul II; Zach Mack, jr., Austin Brentwood Christian; Jack Janecek, sr., St. Paul; Seth Bower, so., Boerne Geneva

Quarterback: William Lagenbahn, sr., Geneva

Running Back: Conor Kresta, sr., St. Paul; Devon Ahrens, jr., Geneva; Hunter Burcham, sr., Brentwood Christian; Cameron Rhoder, jr., John Paul II

Wide Receiver: Joel Calderon, so., Geneva; Jordan Janak, sr., Hallettsville Sacred Heart; Jonathan Garcia, sr., San Antonio St. Gerard; Colin Garrett, jr., John Paul II

Tight End: Jacob Darilek, sr., St. Paul

Kicker: Austin Dennis, jr., Geneva

Athlete: Joseph Natal, jr., St. Paul

Defense

Line: Jacob Darilek, sr., St. Paul; Taylor Stevenson, sr., John Paul II; Zachary Akin, sr., Geneva; Isaac Copeland, so., Brentwood Christian; Cole Brown, jr., St. Paul

Linebacker: Conor Kresta, sr., St. Paul; Joseph Hohne, so., Geneva; Curtis Mack, jr., Brentwood Christian; Joseph Natal, jr., St. Paul; Jax Roberts, sr., Geneva

Secondary: River Haynes, sr., St. Paul; Ethan Houser, jr., Geneva; Jordan Janak, sr., Sacred Heart; Ben Ogbodiegwu Jr., sr., Brentwood Christian; Kai Giese, fr., St. Paul

Punter: Jonah Connor, so., Brentwood Christian

Second Team

Offense

Line: Ben Ross, jr., Geneva; Luke Darilek, so., St. Paul; Weston Geiger, so., St. Paul; Taylor Stevenson, sr., John Paul II; Zachary Akin, sr., Geneva

Quarterback: Blake Benton, jr., Brentwood Christian

Running Back: Ben Ogbodiegwu Jr., sr., Brentwood Christian; Joshua Burich, jr., San Marcos Academy; Joshua Nate, so., Geneva; TreZell Jenkins-Perry, sr., St. Paul

Wide Receiver: Cory Heger, jr., Sacred Heart; Easton Myrick, so., Geneva; Ethan Houser, jr., Geneva; Scott Janse, sr., Geneva

Tight End: Phillip Mach, so., Brentwood Christian

Kicker: Jonah Connor, so., Brentwood Christian

Athlete: Kai Geise, fr., St. Paul

Defense

Line: Connor Tyra, sr., Geneva; Jack Janecek, sr., St. Paul; Patrick Harris, sr., John Paul II; Simon Machicek, sr., Sacred Heart; Zach Mack, jr., Brentwood Christian

Linebacker: Blake Benton, jr., Brentwood Christian; Patrick Green, jr., St. Paul; Sam Orick, so., Brentwood Christian; Zachary Scott, sr., Geneva; Austin Kraatz, jr., Sacred Heart

Secondary: Chase Blackman, jr., Brentwood Christian; Daven Meredith, so., San Marcos Academy; Dallas Oliver, so., John Paul II; Joshua Nate, so., Geneva; TreZell Jenkins-Perry, sr., St. Paul

Punter: Austin Dennis, jr., Geneva


SHARE


Comments


Powered By AffectDigitalMedia